Samadraxha e Vushtrrisë shpallet vatër e përhapjes së infeksionit

Samadraxha e Vushtrrisë shpallet vatër e përhapjes së infeksionit

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bëri të ditur se Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim sot që fshati Samadraxhë, të shpallet vatër e përhapjes së infeksionit.

Tahiri tha se personi i diagnostikuar me COVID-19 dhe kontaktet e bëra janë rekomanduar të vetizolohen.

Deri tani 10 testet e kontakteve të deklaruara kanë rezultuar negativ.

Njoftimi i plotë:

Të dashur qytetarë të Vushtrrisë,

Ministria e Shëndetësisë, sot ka marrë vendim që Fshati Samadrexhë, i komunës tonë, të shpallet vatër e përhapjes së infeksionit.

Personi i diagnostifikuar me covid-19 dhe kontaktet e bëra, janë rekomanduar të vetizolohen. 10 testet e kontakteve të deklaruara kanë rezultuar negativ.

Policia e Kosovës, Stacioni në Vushtrri do të ketë mbikëqyrje të shtuar në këtë fshat.

Ky vendim vlen deri në vendimin tjetër.

Ju lutemi, #rrinshpi mbaje distancën ruaje vetën, kujdesu për familjen, ruaje qytetin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0