Remi nga Specialja – fotografia e ditës për Thaçin

Remi nga Specialja – fotografia e ditës për Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe protagonisti kryesor i raportit të senatorit zviceran në Parlamentin Evropian, Dick Marty, raporti i të cilit është baza kyçe për themelimin e Gjykatës Speciale, po vazhdon me reagimet e tij për proceset gjyqësore ndaj ish luftëtarëve të UÇK-së.

Para pak çastesh ai ka postuar në profilin e tij në Facenbook, fotografinë e komandant remit të zonës së Llapit, Rrustem Mustafës, derisa ai i ka përshëndetur me dorë mediat që po qëndronin jashtë sallës së prokurorit në Hagë, ku ai po merrej në pyetje.

“Photo of the day!”, ka shkruar Thaçi në gjuhën angleze e që do të thotë “fotografia e ditës”. /Periskopi

Shiheni postimin e plotë të tij:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0