Presidenti  zyrtarisht e fton Kurtin për mandatim

Presidenti zyrtarisht e fton Kurtin për mandatim

Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar zyrtarisht liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për të caktuar mandatarin për formimin e Qeverisë.

Sipas njoftimit, takimi do të mbahet sot në orën 13:30 në kabinetin e Presidentit të Kosovës.

“Ju ftoj që të merrni pjesë në takim konsultativ për caktimin e mandatit për formimin e qeverisë. Në pajtim me Nenin 84 (14) dhe Nenin 95.1. të Kushtetutës së Kosovës do të ndërmarrë hapat e përcaktuar në Kushtetutë për caktimin e mandatarit për formimin e Qeverisë”, thuhet në ftesën e Thaçit dërguar Kurtit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0