Policia përfshihet në mbikëqyrjen e testeve për patentë shoferë

Policia përfshihet në mbikëqyrjen e testeve për patentë shoferë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka njoftuar se nga tash e tutje edhe Policia e Kosovës do të jetë në mbikqyrje të testeve për patentë shoferë.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Abrashi ka thënë se memorandum që ka nënshkruar bashkë me Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliun, do të rris transparencës në testime dhe sigurinë.

“Me mbikqyrje të rreptë do ta godasim korrupsionin, e rrjedhimisht fuqizojmë patentë shoferët e Kosovës në vendet e BE-së”, ka shkruar Abrashi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0