Petriç: Premtimi i Thaçit për të marrë Luginën e Preshevës pa dhënë asgjë është retorikë e thatë

Petriç: Premtimi i Thaçit për të marrë Luginën e Preshevës pa dhënë asgjë është retorikë e thatë

Lobisti i shtetit serb, Wolfgang Petriç, në një intervistë për emisionin Jeta në Kosovë, i pyetur në lidhje me premtimin e Presidentit Thaçi për marrjen e Luginës së Preshevës pa dhënë asnjë territor ka thënë se kjo është retorikë politike, raporton EkonomiaSot.

“Kjo është vetëm retorikë politike. Normal që edhe këtu në Austri politikanët e thonë atë që populli ka dëshirë ta dëgjojë, dhe jo çdoherë e thonë të vërtetën e plotë”, tha ai.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0