Parakalimi i FSK-së dhe Policisë për 10-vjetor (foto)

Parakalimi i FSK-së dhe Policisë për 10-vjetor (foto)

Sot në axhendë për festimin e 10-vjetorit të pavarësisë, në axhendë ishte edhe parakalimi i Forcave të Armatosura të Kosovës dhe Policisë se Kosovës.

Një numër i madh i qytetarëve ishin mbledhur dhe po e duartokisnin parakalimin e tyre. Parakalimi u zhvillua nga Sheshi Skendërbe përgjatë Sheshit Nëna Terezë dhe përfundoi te Sheshi Zahir Pajaziti.

Përvec FSK-së dhe policisë aty parakaluan edhe të gjithë të ftuarit special nga shtetet tjera që morrën pjesë në seancën plenare të Kuvendit.

Në ceremoninë e parakalimit të FSK-së në sheshin Zahir Pajaziti po marrin pjesë përfaqësues ndërkombëtar dhe vendor. (EkonomiaSot.com)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0