Pandemia godet Ferizajn, 18 raste me koronavirus vetëm sot

Pandemia godet Ferizajn, 18 raste me koronavirus vetëm sot

Sonte u konfirmuan gjithsejt 23 raste të reja me koronavirus në Kosovë, e 18 prej tyre janë nga qyteti i Ferizajt.

Raste pozitive nga komuna Ferizajit janë 18, me vendbanim në këto vende : 8 Sazli, 3 qytet Ferizaj, 2 Mirash, 1 Varosh, 1 Greme, 1 Talinovc i Muhaxherëve, 1 Neredime dhe 1 Lloshkobare.

Nga Ferizaj deri me tani kanë qenë vetëm dy raste me koronavirus, dhe një qytetar i kësaj komune ka vdekur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0