Pamje të rënda nga Italia, Rama: Hapini sytë e veshët, mos i lini fëmijët ta shikojnë

Pamje të rënda nga Italia, Rama: Hapini sytë e veshët, mos i lini fëmijët ta shikojnë

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video me pamje të frikshme nga një spital në Bergamo, duke pasqyruar atë çka po ndodh për shkak të koronavirusit.

Ai ben thirrje per ndergjegjesim, por paralajmeron prinderit mos i lejojne femijet te shohin pamjet

Rama shkruan:

HAPINI SYTË E VESHËT DHE SHIKOJENI E DËGJOJENI VETË, SE ÇFARË I GJEN ATA QË NUK DUAN TA MARRIN VESH NË KOHË QINDIN QË TË PUNON KY ARMIK QË PO LUFTOJMË!

DHE KU? NË BERGAMO! NJË NGA SPITALET MË TË FAMSHËM TË EUROPËS! ZOT NA RUAJ

*Mos i lini fëmijët ta shohin këtë video

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0