1 2 3 4 5 371 90 / 11116 POSTS
Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, do të vizitojë Ko [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të premten vendosi për lehtësim të masave anti-Covid. Pas rënies së rasteve, Qeveria e Kosovës dhe Minist [...]
Qeveria e Kosovës ka miratuar me shumicë votash masat e reja anti Covid19. Në kuadër të masave të reja do të heqet ora policore dhe do të zgjatet [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fund të mbledhjes së qeverisë së Kosovës ka bërë të ditur se janë përmbyllur negociatat për blerjen e vaksinav [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Presidenten, Vjosa Osmani dhe me zyrtarë të tjerë qeveritar kanë vizituar sot në në Gjakovë ushtarë [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thirrur për sot mbledhjen e radhës së qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e sotme, pritet lehtësimi i masave [...]
Në Gjykatën Themelore në Pejë sot pritet të mbahet gjykimi ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugova, i akuzuar për veprën penale të konflikt [...]
Eurostat ka publikuar fitimet mesatare për orë, sipas aktiviteteve ekonomike dhe profesioneve, për vitin 2018, duke përfshirë edhe Shqipërinë. Shq [...]
Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth, ka vizituar dje Tiranën. Gjatë kësaj vizite, Roth ka përmendur edhe çështjen e liberalizimit të [...]
Diaspora vazhdon të jetë një nga burimet kryesore të financimit të shpenzimeve familjare në Kosovë. Në 12 vjetët e fundit (2008-2020), dërgesat e [...]
Kuvendi i Kosovës shkarkoi sot Bordin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Me 65 vota për, 2 kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e Kuvendit morë [...]
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve dhe Banka Zhvillimore e Këshillit të Evropës (BZhKE) nënshkruan sot marrëveshjen e amendamentimit numër [...]
Sot deri në mesditë në gjithë Kosovën janë vaksinuar 400 qytetarë mbi moshën 65 vjeçare. Ndërsa në që nga fillimi i procesit të vaksinimit kundër COV [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në seancën e sotme të Kuvendit ka deklaruar se vendi ka nevojë për më shumë inspektorë për monitorimin e instit [...]
Shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se propozimi për shkarkimin e Bordit të AKP-së është miratuar me shumicë votash në [...]
Kuvendi i Kosovës me 63 vota ka miratuar propozimin e Lëvizjes Vetëvendosje që në rend të ditës të futet diskutimi për raportin vjetor të punës së AR [...]
Sot, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, së bashku me Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi kanë mbajtur një takim virtual [...]
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka arritur në objektin e qeverisë për takimin me kryeministrin Albin Kurti. Kreu i LDK-së është parë i shoqërua [...]
Është përmbyllur në Kizhevak të Rashkës, Serbi, procesi i gërmimeve vlerësuese dhe zhvarrosjes së mbetjeve mortore të viktimave të luftës së viteve 1 [...]
Kryeministri Albin Kurti, ka njoftuar për ushtrimet e Forcës së Sigurisë së Kosovës, të udhëhequra nga ushtria amerikane. Kurti ka shkruar në Twit [...]
Zëvendësministri i Arsimit Dukagjin Pupovci ka paralajmëruar largim nga puna për mësimdhënësit që do të tregojnë performancë të dobët në punën e tyre [...]
Projekti për Ndihmë Humanitare (HAP) i financuar nga BE dhe i implementuar nga UNDP do të fuqizoj Qendrat për Punë Sociale në tërë Kosovën me 40 [...]
Të mërkurën ministri i Shëndetësisë Arben Vitia do të mbajë një takim virtual me kryetarët e komunave. Express ka mësuar nga burime të saja se në [...]
Përfaqësuesi i Lartë i BE’së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Joseph Borell, duke përmendur një qasje më ndryshe ndaj Ballkanit Perëndimor, k [...]
Parlamenti Evropian dhe Këshilli i BE-së kanë arritur marrëveshje për krijimin e certifikatave digjitale për qytetarët e BE-së, që nga korriku do të [...]
Qeveria e Kosovës ka emëruar sot bordin e përkohshëm të drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “Trepça”. Kryetar i këtij Bordi është zgjedhur Bahri Hys [...]
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin me kryeministrin Albin Kurti. Abdixhiku në një përgjigje për Gazetën Express [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, tha se Qeveria e kaluar i ka ndarë 10 milionë euro KOSST-it vitin e kaluar për të paguar [...]
Në Konferencën e mbajtur sot për media ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati theksoi se në kuadër të një fushate kanë ndërmarrë [...]
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Nura e ka pyetur sot kryeministrin Albin Kurti për qëndrimin që ka tani si kryeministër për marrëves [...]
1 2 3 4 5 371 90 / 11116 POSTS