1 2 3 4 371 60 / 11116 POSTS
Presione, kërcënime, e shantazhe prej më të ndryshmeve janë përdorur ndaj komisionit vlerësues për vlerësimin e tenderit 88 milionësh që lidh Prishti [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 5  raste të reja të infektuara [...]
Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) ka bërë të ditur se deri më tani ka garantuar mbi 300 milionë euro kredi për ndërmarrjet në Kosovë së bash [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se është konfirmuar një rast me variantin afrikan të COVID-19. Përmes një komunikate drejtuar me [...]
Dogana e Kosovës sot për herë të parë që nga themelimi në këtë periudhë të vitit ka tejkaluar shumën e mbledhur prej 500 milionë euro të hyra për bux [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po qëndron për vizitë në Shqipëri. Ai sot ka zhvilluar një takim me homologun e tij Gramoz Ruçi. Pa [...]
Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është bërë e ditur se për zgjedhjet lokale që parashihen të mbahen këtë vit do të duhe [...]
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, raporton Ekonomia Online. Zyrtarë të Te [...]
4 persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti në Ferizaj. Lajmin e ka konfirmuar për Express, drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familj [...]
Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci kishte rrëfyer në Gjykatë momentin kur e kishte vrarë Ruzhdi Shaqirin në Skenderaj në gusht të vitit 2014. Geci d [...]
Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka shpallur fajtor ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Gani Gecin, i cili akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, n [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati i është kundërpërgjigjur kritikave të opozitës lidhur me çështjen e faljes së gjobave të biznese [...]
Ministri i Financave, Transfereve, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka folur në interpelancën që është thirrur për faljen e gjobave gjatë pandem [...]
Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit dhe i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se kryeministri i Kosovës [...]
Zyrtarët serbë vazhdimisht propagandojnë se në Kosovë po sulmohen kishat ortodokse serbe nga shqiptarët dhe se këto sulme janë me motive fetare. N [...]
Holanda është në mesin e disa prej shteteve të Bashkimit Evropian që po e pengojnë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën. Zëdhënësja e Mi [...]
Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci tha se jo vetëm pandemia ka ndikuar në humbjen e mësimit tek dy gjeneratat e fundit. Ajo tha se gje [...]
F.O., 55-vjeçar, është gjetur pa shenja jete në vendin e tij të punës në Shupkovc të Mitrovicës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme [...]
Kryeministri Albin Kurti në cilësinë e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje sot ka takuar Presidenten Vjosa Osmani, për të folur rreth datës së zgjedhjev [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se është sot Kosova ka pranuar një transaksion prej 50 milionë eurove nga Ko [...]
Ministria e Shëndetësisë ka ftuar personelin shëndetësorë i cili më 5 maj të këtij viti është vaksinuar me dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, [...]
Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, tha se takimi me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, [...]
Përfaqësuesi special për Ballkanin Perëndimor i SHBA-së, Mathew Palmer në konferencën për media që ka mbajtur në Prishtinë së bashku me Emisarin e BE [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, njofton për raportin e ekspertizës për djegien e veturës së deputetit Mefail Bajqinov [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, para komisionit për Shëndetësi në Kuvend të Kosovës ka thënë se deri në fund të vitit pritet që vendi të siguro [...]
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se mbrëmë në pikën kufitare në Vërmicë janë konfiskuar 30 kilogamë substancë narkotike e l [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar 5 raste të reja të infektuara me k [...]
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku i shoqëruar nga Lutfi Haziri dhe Avdullah Hoti është pritur nga zëvendës ndihmës sekretari i SHBA-së, Matthew Palm [...]
Kuvendi i Kosovës do të mbajë dy seanca në këtë javë. Kështu ka bërë të ditur para mediave, shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri te [...]
Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit të SHBA-së Matthew Palmer ka arritur në Kosovë derisa është bërë e ditur se i njëjti do të qëndrojë në vend për v [...]
1 2 3 4 371 60 / 11116 POSTS