1 2 3 4 378 60 / 11325 POSTS
Sot më 6 shtator, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka marrë pjesë në Konferencën e Parë Vjetore të Ministrisë së Financave [...]
Nuk ka dilemë. Gratë shtatzëna duhet të vakzinohen edhe në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Un [...]
Shtetet e Bashkuara po dërgon në Kosovë mbi gjysmë milioni doza të vaksinës kundër koronavirusit të Pfizerit, teksa vendi po përballet me rritje të r [...]
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve Hekuran Murati, pas negocimit të suksesshëm me Qeverinë e Zvicrës, përfaqësuar nga Departamenti Federal i [...]
Sot, Ministri Murati ka dërguar në Prokurorinë Speciale kallëzimin penal lidhur me procesin e shpronësimeve për projektin e ndërtimit të rrugës nacio [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka paraqitur disa të gjetura që sipas tij flasim për keqpërdorime gjatë qeverisjes Haradi [...]
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për masat për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, Administrata Tatimore e Kosovës njofton se të gjith [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka anuluar vizitën e planifikuar për në Alpbach të Austrisë, ku ishte i ftuar të marrë pjesë në Forumin Evropian [...]
Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja anti-Covid që do jenë në fuqi deri më 13 shtator. Pas rritjes së rasteve me Covid-19, Ministria e S [...]
Drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka apeluar tek qytetarët që sa më shumë prej tyre të ketë vaksinim ndaj Covid-19, në mënyrë që t’i shpejtojnë [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se në hapësirat e Trepçës në Mitrovicë, së shpejti do të vendoset terminali [...]
Në kuadër të vizitave zyrtare, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot do të vazhdojë vizitën e tij në Republikën e Shqipërisë. Me këtë rast, mini [...]
Qeveria e Kosovës një ditë më parë ka marr disa vendime lidhur me zbatimin e Pakos së Ringjalljes Ekonomike nga pandemia COVID-19. Këto vendime ka [...]
Qeveria e Kosovës ka ndarë 4 milionë euro për familjet që kanë humbur familjarët nga pandemia COVID-19. Në mbledhjen e qeverisë, ministri Hekuran [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka marr vendim që Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KO [...]
Qeveria e Kosovës ka ndarë paga shtesë për punëtorët shëndetësorë. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, është vendosur që stafi mjekësor t [...]
Në mbledhjen e mbajtur sot Qeveria ka ndarë 15 milionë euro për krijimin e vendeve të reja të punës përmes mbështetjes që do të ofrohet për punëmarr [...]
Sot në mbledhjen e qeverisë u miratua plotësim-ndryshimi i cili ndryshon titullin e Masës 3.5 në “Masa 3.5 – Pagesa për Lehonat dhe Shtesat e Fëmijëv [...]
Është arrestuar i dyshuari kryesor i vrasjes së 18-vjecares, M.O, Dardan Krivaqa. Lajmin e ka konfirmuar para masës që po protestonin një zyrtar i [...]
Babai i viktimës 18 vjeçare nga Ferizaj, ka thënë se vonë e ka kuptuar se vajza e tij ka qenë me një person që ka pasur vepra kriminale.  Ai [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka pritur sot në takim Guvernatorin e Bankës Qëndrore të Kosovës dhe Menaxhmentin e Lartë [...]
Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se një person është ndaluar lidhur me rastin e vdekjes së 18-vjeçares që u la pa shenja jete në emër [...]
Administrata Tatimore e Kosovës (AKT) ka bërë të ditur se për të përfituar nga masat 1.1, 1.2 dhe 1.3, deri më tani kanë aplikuar 344 biznese për 917 [...]
Bashkatdhetarët që kanë ardhur këtë verë në Kosovë, sipas hulumtimeve të bëra nga organizatat joqeveritare, kanë shpenzuar rreth 500 milionë euro. Si [...]
Gazeta Insajderi ka arritur t’i siguroj fotografitë e dy personave në kërkim nga Policia e Kosovës që u zhduken pasi lanë në Spitalin e Ferizajt një [...]
Një vajzë rreth moshës 20-vjeçare është dërguar pa shenja jete në Qendren Emergjente në Ferizaj. Vdekjen e viktimës e kanë konstatuar mjekët në sp [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka thënë ia kanë ndalur turrin variantit Delta edhe pse akoma po raportohen shumë raste pozitive [...]
Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, duket se së fundmi është bërë me dokumente të Kosovës. Në një fotografi të publikuar [...]
Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka treguar se ka denoncuar në organet e rendit një person pë [...]
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve Hekuran Murati, tha se 10.43 milionë euro janë investuar në Bono të Diasporës!. Postimi i plotë i Mura [...]
1 2 3 4 378 60 / 11325 POSTS