1 2 3 374 30 / 11219 POSTS
Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë olimpike, pas e mposhti Sarah Leoine Cysiquen në finale të hënën, duke ia siguruar Kosovën medaljen e tretë [...]
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi në një konferencë për media të mbajtur sot ka thënë se ka një përmirësim të gjendjes së bizn [...]
Në mesin e viktimave në aksidentin e djeshëm në Kroaci, është edhe e reja Anjeza nga komuna e Rahovecit. Një familjare e saj ka shkruar një dediki [...]
Departamenti i Policisë së qarkut Brod-Posavina në Kroaci ka lëshuar ​​një deklaratë duke detajuar rrethanat e aksidentit tragjik me autobus në autos [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të udhëtojë drejt Kroacisë pas aksidentit tragjik të autrobusit me mërgimtarët, ku humbën jetën nëntë prej tyr [...]
Nga aksidenti tragjik mëngjesin e sotëm në Kroaci humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës, 9 pasagjerë që po ktheheshin nga Gjermania në Prishtinë dhe n [...]
10 persona kanë vdekur e mbi 40 të tjerë janë lënduar në një aksident tragjik që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë. Në mesin [...]
Një autobus me targa të Kosovës është aksidentuar sot në Kroaci, ku si pasojë kanë vdekur 10 persona, janë lënduar 30 dhe shumë të tjerë ende janë të [...]
Të paktën 10 persona kanë vdekur në një aksident afër Slavonski në Koraci, dhe të paktën 40 persona po marrin trajtim mjekësor. Sipas mediumit kro [...]
Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci. Mediumi index.hr&nbsp [...]
Distria Krasniqi i ka siguruar medalje Olimpike Kosovës në “Tokio 2020” Pas Majlinda Kelemendit në vitin 2016, Kosovës i ka siguruar medalje Olimp [...]
Anëtarja e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës, sociologia Sibel Halimi, do të jetë kandidate e kësaj partie për kryetare në Komunën e Ferizajt. K [...]
Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve Hekuran Murati dhe drejtoresha për Ballkanin Perëndimor e Bankës Botërore Linda Van Gelder, pas negocimit [...]
Me 75 vota pro dhe një abstenim Kuvendi ka miratuar plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për Automjete, përmes të cilit hiqet detyrimi për homologimin [...]
Zëvendëskryeministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka marrë vendim që të zbres çmimin e paraqitjes së provimit për patentë shofer nga 20 në 10 eu [...]
Nëntë zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë janë pezulluar nga puna. Nga informacionet e para zyrtarët e pezulluar dyshohen për keqpërdorim të pozitë [...]
Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, njofton se ka marrë vendim që të pezulloj marrëveshjen për tiketa ngjitëse deri në marrjen e vend [...]
Ministri i Financave, Punës dhe transferove, Hekuran Murati, ka ftuar bashkatdhetarët që të blejnë Bonot e Diasporës, përmes së cilave ai thotë se mu [...]
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se nga sot hapet shitja e letrave me vlerë për diasporën, ku do të emetohen bono me maturitet 3 [...]
Çdo ditë, supermarketet ofrojnë produkte me ofertë që shpalosen në rafte e hapësira të personalizuara që synojnë të joshin konsumatorin të blejë deri [...]
Gjatë një vizite zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, e kishte refuzuar ftesën për të pirë çaj me Mbretëreshën El [...]
H.S, 58 vjeç, vdiq pasditen e sotme pasi u aksidentua me makinë në rrugën Rubik-Rrëshen. Policia tha se aksidenti ndodhi në orën 17:22 minuta, rre [...]
Dy kosovarë kanë humbur jetën në përmbytjet që e përfshinë Gjermaninë mesjavën e kaluar, ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës. [...]
Gazetari Xhemajl Rexha është zgjedhur kryetar i ri i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës. Gazetari Rexha ka marrë 171 vota, ndërsa kundërkandidati [...]
Kuvendi i Kosovës, do të mblidhet sot në seancë të rregullt plenare. Pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare, në këtë sea [...]
Me 68 vota për, një kundër dhe asnjë abstenim është miratuar në parim shqyrtimi i parë i Projektligjit nr. 08/L-016 për ndryshimin dhe plotësimin e L [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se ekipet kanë vazhduar kërkimin e shkaktarit të helmimeve në Komunën e Deçanit. Përmes një komu [...]
Prokuroria Themelore në Pejë ka nisur hetimet në lidhje me rastet e helmimeve në Deçan, me ç’rast ka lëshuar edhe një urdhër për intervistim të disa [...]
Prokuroria së bashku me Njësinë Speciale të Policisë së Kosovës ka nisur një aksion në Komunën e Istogut. Këtë e ka konfirmuar për Express nënkrye [...]
Në mbledhjen e sotme, qeveria e Kosovës ka ndarë 4.5 milionë euro për Ministrinë e Mbrojtjes, të cilat janë të dedikuara për blerjen e dronëve. Mi [...]
1 2 3 374 30 / 11219 POSTS