O’Conell kujton ditën kur Britania e Madhe njohu shtetësinë e Kosovës

O’Conell kujton ditën kur Britania e Madhe njohu shtetësinë e Kosovës

Janë bërë 10 vjet që kur Britania e Madhe ka njohur shtetësinë e Kosovës. Sot me përmes një postimi në profilin e tij në “Facebbok”,këtë ditë e ka sjellur në kujtim ambasadori i këtij vendi në Kosovë, Ruari O’ Conell.

Ai ka kujtuar momentin e bartjes së dokumentit në të cilin njihej shtetësia e Kosovës. Për të, kjo ishte një ndjenjë e shkëlqyeshme. EkonomiaSot.com

Postimi i plotë :

Kurrë nuk do të harrojë ndjenjen kur kam bartur letrën nga Kryeministri Britanik në takimin e Shefit të Zyres Britanike, David Blunt, me President Sejdiu dhe Kryeministrin (tash President) Thaçi për ta njohur pavarësinë e Kosovës. Njerez kanë dalur në rrugë vetëm për ta përshendetur makinën! Nga ky moment, Kosova ka qenë përgjegjëse për vetën, një ndjenje e shkëlqyeshme.

Posted by Ruairí O'Connell on Saturday, February 17, 2018

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0