Nis takimi mes Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

Nis takimi mes Thaçit dhe emisarit të Donald Trump për dialogun

Para pak minutash ka filluar takimi në mes të presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, dhe Përfaqësuesit Special Presidencial të SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, shkruan Gazeta Express.

Grenell ka mbërritur sot në Kosovë, ndërkohë arsyeja kryesore e kësaj vizite është dialogu për normalizim të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Për këtë takim mbrëmë vonë kishte njoftuar edhe zyra e Presdientit të Kosovës./GazetaExpress/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: