Ngrin ujëvara e Niagarës, spektakli unik i natyrës

Ngrin ujëvara e Niagarës, spektakli unik i natyrës

Është kaq ftohtë saqë një pjesë e ujëvarës së Niagarës ka ngrirë.

Temperaturat nën zero kanë sjellë një shfaqje unike në botë për të gjithë ata njerëz me fat që ndodheshin afër ujëvarës së famshme.

Copat e akullit dhe shtigjet e dëborës të kujtonin peizazhet e filmave të animuar të Disney. Ndërsa vizitorët nuk humbën rastin të dokumentonin fenomenin e rrallë të natyrës.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0