Mustafa: LDK-ja po sulmohet se nuk është bërë pjesë e pazareve

Mustafa: LDK-ja po sulmohet se nuk është bërë pjesë e pazareve

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka thënë se kjo parti po sulmohet pasi nuk është bërë pjesë e pazareve.

Tutje, Mustafa tha se koalicioni nuk e ka shumicën për të dialoguar me Serbinë dhe se LDK-ja do dialog që Serbia ta njohë Kosovën, e jo Serbia t’ia caktojë kufijtë Kosovës.

Ekipi negociator i Kosovës, kryesuar nga Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, kanë arritur në selinë qendrore të zyrës së Bashkimit Evropian në Bruksel.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0