Milaim Zeka: Kryeministri Kurti i ndaloi zyrtarët e NISMËS t’i vjedhin popullit 7 milionë euro

Milaim Zeka: Kryeministri Kurti i ndaloi zyrtarët e NISMËS t’i vjedhin popullit 7 milionë euro

Ish deputeti Milaim Zeka, ka lavdëruar kryeministrin Kurti dhe qeverinë, për vendimin e marrë që të anulohet vendimi për themelimin e zonës ekonomike në Malishevë.

Postimi i plotë:

Ky eshte njeri nga vendimet me te mira te Qeverise Kurti. Permes ketij vendimi te qeverise Haradinaj, zyrtaret e Nismes, qe udheheqnin Ministrine e Tregetise dhe Industrise, kane tentuar t’u vjedhin qytetareve te Kosoves, 7 milion euro.
Kete veper kriminale e kam denoncuar publikisht, po edhe privatisht tek ish kryeministri, po edhe tek qeveria aktuale.
Bravo kryeminister per kete vendim, si dhe per vendimin rreth AKP -se!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0