“Merkel nuk është armike, por një mike e sinqertë”

“Merkel nuk është armike, por një mike e sinqertë”

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk e konsideron kancelaren gjermane Angela Merkel një armike, pavarësisht deklaratës të saj se kufijtë në Kosovë janë plotësisht qartë të përcaktuara.

Ai i tha Radio Televizionit të Serbisë se vendi i tij ka pak aleatë në bashkësinë ndërkombëtare dhe Angela Merkel konsiderohet si një “mike e vërtetë”, transmeton Klan Kosova

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0