Me ceremoni ushtarake FSK-ja nderon “Epopenë e UÇK-së”

Me ceremoni ushtarake FSK-ja nderon “Epopenë e UÇK-së”

FSK-ja ka mbajtur për herë të parë si ushtri ceremoni për “Epopenë e UÇK-së”.

Në 21 vjetorin e Epopesë së UÇK-së në kazermën “Adem Jashari” është mbajtur sot kjo ceremoni e FSK-së, në të cilën prezent ishin edhe krerët e shtetit, transmeton KTV.

Presidenti Hashim Thaçi me këtë rast ka përmendur mbi 13 të vrarë, mbi 400 masakra dhe mijëra të dhunuara nga regjimi serb.

Derisa kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se në marsin e ‘98-s u shua një familje e tërë. E sipas tij pas kësaj ngjarjeje bota reagoi dhe ndaloi shuarjen e një populli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0