Marko Gjuriq merr leje që të vijë në Kosovë

Marko Gjuriq merr leje që të vijë në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq pritet të vijë të shtunën në Kosovë, por me leje të institucioneve të vendit.

Kështu bëri të ditur për Telegrafin, këshilltari i zëvendëskryeministrit njëherësh ministritë të Punëve të Jashtme (MPJ) Behgjt Pacolli, Jetlir Zymberaj.

Zyberaj tha se kërkesa i është aprovuar në frymën e paqes dhe mirëkuptimit me rastin e festës së Pashkëve ortodokse.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0