Lista Serbe nuk kthehet në Qeveri

Lista Serbe nuk kthehet në Qeveri

Deputeti nga radhët e Listës Serbe, Igor Simiq ka thënë se nuk kthehen në Qeverinë e Kosovës.Kësisoj, deputeti serb i është kundërpërgjigjur Memli Krasniqit të PDK-së, i cili ka thënë se serbët do të kthehen në Qeveri pas disa ndryshimeve në polici.

“Qëndrimi i treguar popullit serb dhe përfaqësuesve të serbëve atë ditë në Mitrovicën e Veriut është një tregues i qeverisë së plotë ndaj LS dhe serbëve. Ne nuk mund të kthehemi në një qeveri të tillë,” tha ai.

Sipas tij, Lista Serbe pret që zgjedhjet e parakohshme të mbahen në Kosovë dhe se gjithçka që po ndodh tani, përfshirë deklaratën e deputetit Memli Krasniqi, është përgatitje për pozicionim për zgjedhje, transmeton Klan Kosova.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0