LDK përkujton Rugovën në 74-vjetorin e lindjes

LDK përkujton Rugovën në 74-vjetorin e lindjes

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 74 vjetorit të lindjes.
“Presidenti Ibrahim Rugova, ishte themeltar i shtetit të Kosovës, burri i madh i këtij vendi, vizionar, i mençur, burrë i urtë dhe me intelektin e pashoq, e udhëhoqi popullin e Kosovës drejt lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, duke e bërë të mundshëm realizimin e këtyre aspiratave shekullore.

Mustafa e ka quajtur Rugovën arkitekt të shtetit të pavarur dhe sovran të Kosovës.

“Ai me diplomacinë e tij fitoi përkrahjen e botës demokratike dhe bëri shumë miq të politikës botërore”.

Lidhja Demokratike e Kosovës, me përkushtim do të vazhdojë ta mbrojë shtetësinë e Kosovës, partneriterin me SHBA-të dhe shtetet e BE-së, rrugë të cilën e ka trashëguar nga Presidenti Rugova”, ka thënë Mustafa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0