Ky është momenti kur Ibrahim Rugova tregoi se vuante nga kanceri

Ky është momenti kur Ibrahim Rugova tregoi se vuante nga kanceri

Sot bëhen 15 vjet nga vdekja e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve të Kosovës, por askush nuk e dinte arsyen.

Spekulimet kishin nisur të qarkullonin për sëmundjen e ish presidentit të Kosovës, por asgjë nuk thuhej me saktësi të plotë.

Ishte vetë presidenti ai që thirri një konferencë për shtyp dhe njoftoi se vuante nga kanceri në mushkri.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0