Kuvendi miraton projektligjin për referendum

Kuvendi miraton projektligjin për referendum

Kuvendi i Republikës ka votuar me shumicë votash projektligjin  për referendum.

Me 49 për, 6 kundër dhe 6 abstenime Kuvendi miratoi në parim Projektligjin për referendum.

 

Ky ligj është propozuar nga Partia Social Demokrate.

 

I njëjti ka marrë pëlqimin e gjitha partive të pozitës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0