Kryeministri Kurti pranon letra urimi për postin e kryeministrit nga 5 shtete

Kryeministri Kurti pranon letra urimi për postin e kryeministrit nga 5 shtete

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër urime nga Kryeministri i Italisë,  Mario Draghi, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, Kryeministri i Çekisë, Andrej Babiš dhe Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán.

Ai është uruar për fillimin e punës në krye të Qeverise së Republikës së Kosovës dhe i është ofruar bashkëpunim ndërshtetëror./IndeksOnline/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0