Kosnett në selinë e LDK-së, në të njëjtën kohë kur ndaras po mbahet takimi për koalicion me VV-në

Kosnett në selinë e LDK-së, në të njëjtën kohë kur ndaras po mbahet takimi për koalicion me VV-në

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka mbërritur në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe pritet që të takohet me kandidaten për kryeministre dhe nënkryetaren e kësaj partie, Vjosa Osmanin, shkruan Gazeta Express.

Ndërkohë ndaras takim në të njëjtën kohë janë duke mbajtur takim edhe grupet punuese të dy partive, të cilat janë duke u përpjekur të bashkërendojnë programet drejt arritjes së një koalicioni për bashkëqeverisje.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: