Koronavirusi: Katër të vdekur dhe 142 raste të reja

Koronavirusi: Katër të vdekur dhe 142 raste të reja

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Pulblik, Naser Ramadani ka njoftuar se sot janë testuar 485 mostra që janë marrë nga SHSKUK’ja dhe gjurmimi i rasteve të kontaktit. Nga testimi i këtyre mostrave, pozitive kanë rezultuar 142 mostra.

Ramadani ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar katër raste të vdekjes, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Ai ka njoftuar edhe për shërimin e 101 pacientëve, duke bërë kështu që numri total it ë shëruarve të shkojë në 3 mijë e 69.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0