Kocijancic i përgjigjet Vuçiqit për “zarfet me helm nga Serbia”

Kocijancic i përgjigjet Vuçiqit për “zarfet me helm nga Serbia”

Zyra e përfaqësueses së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Maja Kocijançiç, i është përgjigjur përmes twitterit letrës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit, në lidhje me helmimin e numëruesve të votave të arritura nga Serbia, raporton B92.

“President i dashur, Vuçiq, ju faleminderit për letrën përmes twiterit. BE-ja aktualisht po pret rezultatet e hetimit”, ka shkruar Maja Kocijançiç dhe ka shtuar se Misioni i BE-së për përcjelljen e zgjedhjeve në Kosovë me kujdes po ndjek rastin.

Presidenti serb, Vuçiq, me herët kishte drejtuar një letër në adresë të zëdhënëses së përfaqësueses së lartë të BE-së, Maja Kocijançiç, përmes rrjetit Twitter, në të cilën kërkonte t’i tregonte nëse serbët kanë helmuar shqiptarët me antraks dhe me noviçok, dhe nëse kjo nuk është e vërtetë të tregojë publikisht kush e trilloi këtë përrallë.

Александар Вучић@predsednikrs · 20h

@MajaEUspox

View image on Twitter

Maja Kocijančič@MajaEUspox

Dear President Vučić, thank you for your Twitter letter. The EU is currently awaiting the results of the investigation. Our @EUEOMKosovo2019 follows this case attentively. With regards, Maja Kocijančič76:58 PM – Oct 18, 2019Twitter Ads info and privacySee Maja Kocijančič’s other Tweets

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0