Kështu do të duket fletvotimi për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Kështu do të duket fletvotimi për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës do të mbahen më 15 mars, ndërkaq nesër (e martë) fillon fushata zgjedhore.

KQZ-ja tashme ka publikuar fletvotimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë.

Në garë janë tre kandidatë: Nexhmi Rudari (LDK), Shpejtim Bulliqi (LV) dhe Naim Fetahu (PDK).

Zgjedhjet në Podujevë do të mbahen pasi Agim Veliu i cili ka mbajtur këtë pozitë, ka marrë postin e ministrit të Brendshëm në Qeverinë Kurti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0