Infektologu Krasniqi: Koronavirusi ka marrë teposhtën

Infektologu Krasniqi: Koronavirusi ka marrë teposhtën

Infektologu, Valbon Krasniqi, është shprehur tejet optimist se Kosova po e mposht koronavirusin. Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se numri i të shëruarve së shpejti mund ta kalojë numrin e rasteve aktive.

Krasniqi po ashtu ka konfirmuar se në Klinikën Infektive nuk është shtruar asnjë pacient i ri me koronavirus.

Shkrimi i plotë i Krasniqit në Facebook:

Një javë fantastike në Kosovë

Për 6 ditë 170 të shëruar

vetëm 60 raste të reja

Sot në klinikë, asnjë rast i ri

Koronavirusi ka marrë teposhten.

Këto 2 vija shpejt do të priten (takohen) dhe numri i të shëruarve do të tejkalojë numrin e rasteve aktive (personat me COVID)

Me Fat Kosovë

Vazhdojmë . . .

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0