Haziri iu bën thirrje deputetëve të LDK’së: Edhe kur mendoni ndryshe, votoni si partia

Haziri iu bën thirrje deputetëve të LDK’së: Edhe kur mendoni ndryshe, votoni si partia

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, pret që nesër deputetët e LDK’së të jenë unik dhe të votojnë për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Në një bisedë në emisionin “Frontal” në televizionin T7, Haziri ka thënë se deputetët duhet jenë besnikë ndaj partisë që e përfaqësojnë.

“Apeli im, të jenë bashkë. Edhe kur mendon më ndryshe, duhet të jesh me ekipin”, ka thënë Haziri.

Ai ka pasur një kërkesë edhe për kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

“Besoj se Vjosa fjalën e vet që e ka thënë brenda LDK’së do të thotë edhe nesër. Nuk duhet të lejojmë që, për hesapet e dikujt, shtëpia jonë politike të kërcënohesh nga askush”, ka thënë Haziri.

I pyetur se a do të rrëzohet nesër Qeveria Kurti, Haziri ka dhënë një përgjigje interesante.

“Nuk është mirë të bëhet kjo pyetje në ditëlindje të kryeministrit, duhet ta lëmë të festojë me familje ditëlindjen e tij”, ka thënë Haziri. /Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: