Haradinaj: Javët në vazhdim konfirmohet koha e liberalizimit

Haradinaj: Javët në vazhdim konfirmohet koha e liberalizimit

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur gjatë javëve në vijim do të konfirmohet periudha kohore kur do të bëhet liberalizimin e vizave për Kosovën.

Kryeministri gjithashtu ka deklaruar se Raporti i BE-së për Kosovën ka vlerësuar përmbushjen e kushteve për liberalizim.

“Raporti i BE-së ka evidentuar dinamikat në rend dhe ligj si dhe ka vlerësuar se është kaluar mesatarja e kërkuar për liberalizim. Në muajin maj do të kemi edhe një vlerësim”, njofon Klan Kosova.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0