Grenell në takim me përfaqësues të LDK-së

Grenell në takim me përfaqësues të LDK-së

I Dërguari i Posaçëm i Presidentit Trump, Ambasadori Richard Grenell, të premten në Berlin ka pritur në takim delegacionin e LDK-së, të udhëhequr nga nënkryetari Agim Veliu.

Ai ka inkurajuar LDK-në që të ruajë përkushtimin për rend dhe ligj dhe të marrë vendime të cilat e avancojnë dialogun me Serbinë.

Gjithashtu, Grenell ka përsëritur qëndrimin e mëhershëm të tij për heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia.

Ka kërkuar përqendrim në politikat që thellojnë zhvillimin ekonomik dhe krijojnë vende pune për popullin e Kosovës.

Ndërkaq delegacioni i LDK-së e ka njoftuar ambasadorin Grenell me përpjekjet që po bëhen për të arritur një marrëveshje për formimin e Qeverisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0