Edi Rama-popullit të Kosovës dhe Shqipërisë: Unë dua t’ju heq nga “bërllogu” që ju kanë mbajt politikanët

Edi Rama-popullit të Kosovës dhe Shqipërisë: Unë dua t’ju heq nga “bërllogu” që ju kanë mbajt politikanët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,  ka lëshuar deklarata të forta ndaj politikanëve shqiptar nga të dyja anët e kufirit duke i quar mesazh qytetarëve se do që t’i heq nga “bërllogu” në të cilin i kanë mbajtur deri më tani politikanët të cilët i ka quajtur të demoduar.

Deklaratat e Ramës vijnë pasi presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar të emruarin e tij pë ministër të jashtëm të Shqipërisë , Genti Cakën i cili vjen nga Kosova. Të shumtë ishin  politikan e figura të cilat mbështetën veprimin e Ilir Metës për të mos e dekretuar Genti Cakën ministër të jashtëm. Ky veprim si duket e ka nervozuar krzeministrin shqiptar i cili veprimin e presidentit e quajti antikushtetues. EkonomiaSot

Këto deklarata Rama i ka bërë në emisionin “Zonë e Lirë”, me Arian Çanin.

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0