Dollari largohet nga niveli i tij më i ulët i 3 viteve të fundit

Dollari largohet nga niveli i tij më i ulët i 3 viteve të fundit

Dollari amerikan u rikuperua mëngjesin e ditës së djeshme, duke u larguar kështu nga niveli i tij më i ulët i shënuar në këto tre vitet e fundit.

Ai avancoi me 0.15 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 106.760 dollarë amerikanë për jen.

Ndërsa monedha euro ra me 0.15 për qind kundrej dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.2387 euro për dollarë amerikanë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0