Diskutohet marrëveshje  Kosovë-Zvicër në fushën e sigurimeve

Diskutohet marrëveshje Kosovë-Zvicër në fushën e sigurimeve

Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku sot në Gjenevë është takuar me përfaqësues të Shoqatës së Sigurimeve të Zvicrës.

“Mes përfaqësuesve të Shoqatës së Sigurimeve të Zvicrës dhe të Odës Ekonomike Zicerano-Kosovare, në përpjekje të gjetjes s) një marrëveshje mirëkuptimi në mes të dy vendeve në fushën e sigurimeve”, ka shkruar Mazreku në profilin e tij në “Facebook”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0