“Coca Cola” blenë kompaninë “Bambi”, prodhuesin e Plazmave serbe

“Coca Cola” blenë kompaninë “Bambi”, prodhuesin e Plazmave serbe

Brendi i pijeve të gazuara “Coca Cola”,  ka blerë kompaninë “Bambi” nga Serbia për 260 milion euro, shkruan EkonomiaSot.

Kompania serbe “Bambi” është prodhuesi i Plazma keksave, një produkt mjaft i shitur në tregun e Kosovës.

Transaksionin e blerjes e ka konfirmuar edhe vetë kompania “Coca Cola.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës dy muaj më parë ka vendosur masën 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Brendi  “Plazma”, e poashtu edhe “Cocal Cola” e prodhuar në Serbi i nënshtrohen taksës 100 për qind, të vendosur nga Qevria e Kosovës./EkonomiaSot.com

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0