Çka shkroi Albin Kurtin në librin e kujtimeve për Cimën?

Çka shkroi Albin Kurtin në librin e kujtimeve për Cimën?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak më parë ka bërë homazhe për aktorin e ndjerë, Rasim Thaçi-Cima.

Kurti pasi bëri homazhe shkroi në librin e kujtimeve, transmeton Indeksonline.

“Jemi rritur si fëmijë me Cimën. Kur u rritëm e nuk ishim më fëmijë e morëm vesh se quhej Rasim Thaçi. Gëzimin dhe humorin e tij e shtonte kudo duke e ndarë me të tjerët. Neve tash na duhet ta zvoglojmë dhembjen e pikëllimin për të duke e ndarë atë me njëri-tjetrin.

Vdekja e tij është e pabesueshme, përveç se e parakohshme”, ka shkruar Kurti në librin e kujtimeve.

Varrimi i të ndjerti do të bëhet në fshatin e lindjes, Vukovc në ora 13:00./Indeksonline/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0