Category: SIGURI

1 2 3 47 30 / 1393 POSTS
Në kuadër të finalizimit të pakos së ligjeve kundër korrupsion, sot dhe nesër do të mbahet punëtoria dy ditore për Projekt Ligjin për Deklarim, Preja [...]
Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës për ish-Jugosllavi, Carla Del Ponte, në një intervistë për mediumin gjerman “Der Spiegel“, ka treguar një ra [...]
Infektologu Izet Sadiku ka dhënë dorëheqje nga pozita e u.d të drejtorit të Klinikës Infektive në QKUK. Këtë e ka konfirmuar vet Sadiku për Gazetë [...]
Gjykata Themelore e Prishtinës e ka hedhur poshtë aktakuzën për korrupsion ndaj ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Li [...]
Christian Eriksen e ka lëshuar deklaratën e parë publike që prej se e pësoi një arrest kardiak gjatë ndeshjes së Danimarkës kundër Finlandës në Euro [...]
Laboratori i njohur ndërkombëtar Neumann Labs ka nisur operimin në Kosovë. Me këtë rast, drejtori i “IPL Neumann Labs” në Kosovë, Musa Ahmeti ka t [...]
4 persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti në Ferizaj. Lajmin e ka konfirmuar për Express, drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familj [...]
Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka shpallur fajtor ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Gani Gecin, i cili akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, n [...]
Holanda është në mesin e disa prej shteteve të Bashkimit Evropian që po e pengojnë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën. Zëdhënësja e Mi [...]
F.O., 55-vjeçar, është gjetur pa shenja jete në vendin e tij të punës në Shupkovc të Mitrovicës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, njofton për raportin e ekspertizës për djegien e veturës së deputetit Mefail Bajqinov [...]
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se mbrëmë në pikën kufitare në Vërmicë janë konfiskuar 30 kilogamë substancë narkotike e l [...]
Zëvendësministri i Arsimit Dukagjin Pupovci ka paralajmëruar largim nga puna për mësimdhënësit që do të tregojnë performancë të dobët në punën e tyre [...]
Në orët e hershme të mëngjesit të mërkurën është arrestuar një person, të cilit gjatë kontrollimit të veturës personit të dyshuar në një çantë dore i [...]
Ish-ministri i Shëndetësisë Numan Baliq, është shpallur fajtor për veprën penale të sulmit seksual. Sipas aktgjykimit të shpallur të enjten nga gj [...]
Agjencia Federale Amerikane e Anti-Drogës (DEA) ka konfirmuar se kapja e 400 kilogramëve kokainë në Lipjan të Kosovës ishte rezultat i një veprimi të [...]
I pari i ShSUK-së, Valbon Krasniqi ka emëruar sot ushtruesit e detyrës në pozitat e drejtorëve të përgjithshëm në dy spitale rajonale, në atë të Gjil [...]
Mesditën e së hënës në Lipjan janë gjetur dhe sekuestruar 400 kilogramë substanca narkotike, e cila dyshohet të jetë kokainë. Përveç substancave nark [...]
Dy tonë e 200 kg kokainë janë sekuestruar në Kosovë.Operacioni siç bëjnë me dije burime për “TCh”, u krye në bashkëpunim me policinë shqiptare, kosov [...]
Gazetarja dhe producentja e mediumit Al Jazeera, Linah Alsaafin,  ka bërë të ditur se shteti i Izraelit ka dhënë një “paralajmërim” se do ta bom [...]
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar të premten se ka dërguar në Qeveri 12 prona të paluajtshme të konfiskuara nga gjykatat e vendit. [...]
Një grua ka raportuar në polici se një i dyshuar pa dëshirën e saj e kishte dërguar në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë, ku më pas ishte dhunuar e [...]
Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI-së), Hysen Durmishi ka thënë se kanë anuluar tenderët për mirëmbajtën [...]
Drejtor i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu ka thënë se gjatë gërmimeve të fundit në Kizhevak të Serbisë janë gjetur kafkat [...]
Për vdekjen tragjike të 33-vjeçares nga fshati Vragoli i Fushë-Kosovës, Express ka mësuar detaje të reja. Burime të besueshme të Gazetës Express b [...]
Një 33-vjeçare nga fshati Vragoli i Fushë Kosovës ka mbetur e vdekur mesditën e sotme. Policia ka deklaruar se dyshohet për vdekje të dhunshme. Si [...]
3 anëtarë të familjes Haliti nga Gjilani kanë vdekur derisa ishin në pushime në zonën e Gjirit të Lalzit. Nëna djali dhe nusja, dyshohet se kanë v [...]
Deputet e opozitës sot kanë diskutuar me tensione me ministren e Jashtme Donika Gërvallën, e cila gjatë fjalimit të saj në Kuvend i akuzoi deputetët [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 4 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 101 raste të [...]
Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se kërcënimet dhe sulmet nd [...]
1 2 3 47 30 / 1393 POSTS