Category: Koronavirusi

1 2 3 25 30 / 747 POSTS
Të dielën janë bërë dy javë prej kur Qeveria ka miratuar masat e reja anti-Covid. Atë ditë u shfuqizua vendimi për mbylljen e pjesshme të gastronomis [...]
Sot në Kosovë pritet që të arrijnë 4680 dozat e para të vaksinës anti-COVID të llojit Pfizer. Këto vaksina janë pjesë e kontingjentit të 95 mijë vaks [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 4 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 101 raste të [...]
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia e ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ për vaksinat anti-Covid. Sipas këtij dokumenti, vaksinat duhet të kenë mi [...]
Austria tha të martën se po planifikon të ndajë 651.000 doza të vaksinës së kompanive “Pfizer” dhe “BioNTech” për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndi [...]
Mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka ka marr vakinën e imunizimit ndaj COVID-19. Raka është vaksinuar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare“D [...]
Ditëve të fundit është vërejtur një rënie e lehtë e rasteve të reja me COVID-19, por prapë Klinika Infektive është e ngarkuar me pacientë të infektua [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe ai i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të dalin sot në një konferencë për media. Konf [...]
Qeveria e Kosovës të hënën mori masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Prej sot do të ketë orë policore nga ora 22:00 deri në 05:00 të mëngjes [...]
Është duke vazhduar edhe në ditën e gjashtë vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Janë rreth 3 mijë punëtorë shëndet [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thirrur sot në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve. EkonomiaSotmerr vesh se takimi tashmë ka n [...]
Numri i madh i rasteve të reja të të infektuarve me COVID-19 dhe rritja e numrit të të hospitalizuarve, kanë krijuar një situatë të rëndë në sistemin [...]
51 të infektuar në Shtëpinë Personave të Moshuar në Prishtinë janë të evidentuar deri më tani, kështu tha drejtoresha Raze Aliçkaj, duke shtuar se të [...]
Në 24 orë e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 14 viktima si pasojë e virusit COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regj [...]
Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka treguar nëse do ta marrë vaksinën anti-Covid Duke folur para [...]
Më 20 mars, mikrobiologia nga Kosova, Donjeta Pllana-Hajdari ka marrë vaksinën kundër Covid-19 në Kukës. Ajo tregoi që pas marrjes së vaksinës nuk [...]
Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka marrë i pari në vend vaksinën Anti-COVID të AstraZenecas. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është vaksinu [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të vaksinohet sot me vaksinën kundër COVID-19, raporton Express Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi [...]
Aeroplani bartës i kontingjentit të parë të vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX, ka ateruar tashmë në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë. [...]
Sot Kosova do të furnizohet me vaksinat Anti-COVID të AstraZenecas nga COVAX. Ata që do të vaksinohen të parët me to do të jenë punëtorët shëndetësor [...]
Është bërë një vit me pandeminë me Covid-19 dhe ndikimet e kësaj sëmundjeje ende të panjohur nuk preken vetëm shëndetin e qytetarëve. Ekonominë e ven [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak më parë ka bërë homazhe për aktorin e ndjerë, Rasim Thaçi-Cima. Kurti pasi bëri homazhe shkroi në librin e [...]
Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, ka thënë se tashmë vendi ka hyrë në valën e tretë të pandemisë ku numri i rasteve me Coronavir [...]
Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit. Ai ka disa ditë që ishte [...]
Në SHSKUK po trajtohen gjithsej 868 pacientë për koronavirus, prej tyre 720 janë të konfirmuar se janë pozitivë. Prej tyre 32 pacientë janë në gje [...]
Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK), Blerim Syla, e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për [...]
Profosori i Universitetit të Prizrenit, Rifat Hoxha pas përballjes me COVID 19, ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit. Kjo është bërë e [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK), ka njoftuar për  836 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së brenda 24 orëve t [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK), ka njoftuar për  836 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan. Sipas IKSHPK-së brenda 2 [...]
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se ende nuk është vendosur sa u përket masave të reja për Covidin-19. Vitia ka përmendur faktin se [...]
1 2 3 25 30 / 747 POSTS