Category: Interesante

1 2 3 34 30 / 1009 POSTS
Kryetari i fshatit Gllogjan, Mustafë Selmani thotë se dy nxënës dhe shoferi i autobusit që u sulmua sonte janë vrarë. Ai thotë se fëmijët kanë tregua [...]
Sot në Mbledhjen e 43-të të Qeverisë, me propozimin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, është votuar Buxheti i Republikës së Kosovës pë [...]
Vepra poetike e autorit tashmë të ndjerë Asdren Krasniqit së shpejti do të jetë në dorën e lexuesve. Këtë e ka bërë të ditur profesori i Gjuhës Shqip [...]
Policia e Kosovës, në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike për parandalim të veprave penale, konkretisht luftën e pa kompromis ndaj kontra [...]
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar pas sulmeve ndaj gazetarëve që po raportojnë nga veriu i Mitrovicës, pas tensionimit të situatës atje [...]
Policia e Kosovës sot ka zhvilluar një aksin në rajonet e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut. Përderisa në rajonet tjera [...]
Gjatë aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës në veri, gazetarët dhe kamermanët që kanë shkuar për të raportuar për zhvillimet atje, janë sulmuar ng [...]
Medicago, një degë e kompanisë farmaceutike japoneze Mitsubishi Tanabe Pharma, pritet të aplikojë tek autoritetet kompetente të Kanadasë për miratim [...]
Qeveria e Kosovës sot e ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka miratuar një sërë pikash. Një ndër to ishte edhe miratimi i propozim vendimin [...]
Policia e Kosovës ka dalë me njoftim për media pas përfundimit të aksionit kundër kontrabandës, në katër rajone të vendit. Nga ky aksion janë pr [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës. Kurti ka bër [...]
Një nga gjërat më të frikshme që mund t’i ndodhë çdokujt është të bllokohet në një situatë me një person të rrezikshëm, por nuk di si të kërkoj ndihm [...]
Përfaqësues të diasporave shqiptare, boshnjake dhe malazeze në Shtetet e Bashkuara i kanë dërguar një letër përfaqësuesve të Kongresit amerikan dhe a [...]
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) thotë se ka rënë numri i pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen në mjekim intensiv. [...]
Pas një debati të dhunshëm mes prindërve të tij, të enjten rreth orës 3 të mëngjesit në shtëpinë e familjes në Nancy, djali 13-vjeçar shkoi për të kë [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se një femër është grabitur ditën e hënë në Gjilan. Siç njofton Policia, viktima kosovare është grabitur një person [...]
I ngarkuari me punë në Ambasadën e ShBA-së në Prishtinë, Nicholas Giacobbe thotë se demokracitë si në Kosovë dhe ShBA janë të fuqishme në themelin e [...]
Në natën mes të mërkurës dhe të enjtes së javës së kaluar, gjegjësisht rreth orës 3:00 të mëngjesit, në qytetin Nancy të Francës, një person u qëllua [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka paralajmëruar fillimin e jetësimit të skemës së garantuar të punësimit për të rinjët , [...]
Janë bërë plotësisht një javë nga marrëveshja e arritur në Bruksel në mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Fillimi i zbatimit të kësaj [...]
Infektologu Izet Sadiku ka folur për situatën me pandeminë COVID-19 në Kosovë Ai tha se jemi në një fazë ku jemi të rrezikuar për rritje të rastev [...]
Kosova, Shqipëria dhe Serbia janë tri vendet me çmimin më të ulët të energjisë elektrike për amvisëritë, thuhet në të dhënat e Zyrës Evropiane të Sta [...]
Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Goran Stanishiq, i akuzuar për veprën penale Krime [...]
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës nga data 27 shtator (e hënë) do të rikthejë operacionet jo emergjente (elektive) në të gjitha klinikat [...]
Në mbledhjen e mbajtur sot Qeveria ka ndarë 15 milionë euro për krijimin e vendeve të reja të punës përmes mbështetjes që do të ofrohet për punëmarr [...]
Më shumë se 100 fëmijë janë aktualisht në spitalet zvicerane me gjendje të rëndë të frymëmarrjes, të njohur si virusi RS, i cili i vë foshnjat e prek [...]
Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë olimpike, pas e mposhti Sarah Leoine Cysiquen në finale të hënën, duke ia siguruar Kosovën medaljen e tretë [...]
Distria Krasniqi i ka siguruar medalje Olimpike Kosovës në “Tokio 2020” Pas Majlinda Kelemendit në vitin 2016, Kosovës i ka siguruar medalje Olimp [...]
Një vajzë 14-vjeçare me banim në fshatin Vërbovc, ka 10 ditë që është zhdukur në rrethana misterioze. Familja e ka raportuar ngjarjen në Polici të ci [...]
Kryetarja e shkarkuar e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë se vendimi për shkarkimin e saj nga kjo pozitë ishte i porositur. [...]
1 2 3 34 30 / 1009 POSTS