Category: Ballina

1 2 3 84 30 / 2492 POSTS
Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës sonte kanë ndërmarrë aksion të inspektimit dhe bastisjes së depos kryesore të zinxhirit të marketeve “Viva Fr [...]
Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se për shkak të nevojave të FSK-së dhe situatës aktuale ndërkombëtare, është themeluar Fondi i Sigurisë. Kurt [...]
Parlamenti Evropian do ta hedhë në votim pas pak Rezolutën e Agresionit të Rusisë kundër Ukrainës. Në pikën 32 të draft-rezolutës ku i referohet Ball [...]
NATO ka urdhëruar komandantët e saj ushtarakë të intensifikojnë përgatitjet për të mbrojtur territorin aleat pasi Rusia pushtoi Ukrainën, duke vënë n [...]
Aleanca Ushtarake Veri-Atlantike(NATO) ka lëshuar një deklaratë ku kanë dënuar agresionin rus në Ukrainë dhe sulmet e ushtrisë ruse. Në deklaratë thu [...]
Telekomi i Kosovës ka reaguar pasi Gjykata e Arbitrazhit ka vendosur për herë të dytë në favor të “Dardafon”. Kjo ndërmarrje publike thotë se po p [...]
Kryeministri Albin Kurti ka thënë sot se Kosova është vend i të gjithë qytetarëve ku u garantohen të drejtat dhe liritë. Gjatë fjalimit të tij në [...]
Pak minuta pas mesnate, një zjarr i madh e ka kapluar supermaketin “Viva Fresh Store” në qytetin e Ferizajt. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i P [...]
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do të heqin dorë nga kompenzimi i shpenzimeve të udhëtimit. Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza [...]
Prishtinë, shkurt – Zyrtarë të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) për herë të parë qëkur është inicuar themelimi i Fondit Sovran nga kryeminist [...]
Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, i ka reaguar ish-kryeministrit Isa Mustafa, i cili të hënën tha se kompania gjermane “Bilfinger” n [...]
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, njofton se sot është rikthyer në punë blloku B2 i TC ‘Kosova B’. Kurti ka thënë se me vënien në funksion të kë [...]
Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër [...]
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar pasi Këshilli Prokurorial i Kosovës ka shpallur konkurs për pozitën e Kryeprokurorit të Shtetit. [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që po mbahet ka miratuar propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për rritjen e shumës së skemave pensionale për ka [...]
Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë të shtunën se 272 pajisjet e kriptovalutave të konfiskuara nga një aksion i Policisë së Kosovës në Lep [...]
Sot në Komunën e Leposaviqit/Mitrovice e Veriut, Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës bazuar në autorizimet ligjore, të përkrahur nga Polic [...]
Në Tunelin e Kalimashit, me drejtim Kukës- Tiranë, mjeti me targa shqiptare AB 214 EP, me drejtues Gjino Malci, nga Shkopeti, ka goditur nga mbrapa m [...]
Shtatë persona janë arrestuar në aksionin e sotëm të Prokurorisë së Ferizajt në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, nën dyshimet për dallavere me ndër [...]
Dogana e Kosovës prezantoj raportin e vitit 2021 ku u theksua se viti 2021 përbën rekord në të hyrave e arritura nga Dogana e Kosovës.  Konferenca [...]
Kryeministri Albin Kurti ka uruar qytetarët për festën e Vitit të Ri. Në llogarinë e tij në Facebook, Kurti ka publikuar një foto familjare. “M [...]
Zëdhënësi i doganës Adriatik Stavileci, ka thënë se ky vit ka qenë një prej viteve më të mira që nga themelimi i Doganës së Kosovës, ai tha se janë g [...]
Qeveria e Kosovës ka marr sot vendim që mjekët e profesorët që punojnë në institucionet publike të futen në kategorinë e zyrtarëve publik që duhet ta [...]
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka emëruar sot gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Emërimi i Jash [...]
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku pasi një person ka sulmuar një autbous me armë zjarri, tre persona kanë mbetur të vdekur. [...]
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Blendi Çuçi ka thënë se para sezonës së verës së ardhshme qarkullimi mes Kosovës dhe Shqipërisë do të bëhet pa ndal [...]
Delegacioni i Kosovës tashmë ka arritur në Elbasan, ku edhe ka filluar mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, shkruan Ga [...]
Gazetari nga Shkupi, Agron Shaqiri, ka bërë një përmbledhje për informacionet që dihen deri tash për aksidentin tragjik në Bullgari, ku mbetën të vde [...]
Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me shumicë votash ka miratuar Projektligjin mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për v [...]
Kirurgu Rifat Latifi është emëruar ministër i Shëndetësisë Këtë e ka bërë të ditur kryeministri Albin Kurti në një konferencë që po mbanë për med [...]
1 2 3 84 30 / 2492 POSTS