Bitcoin rikthen trendin: kalon edhe rezistencën e radhës

Bitcoin rikthen trendin: kalon edhe rezistencën e radhës

Tregjet kriptovalutave vazhdojnë të përjetojnë një rritje të lehtë këtë javë, me çmimin e Bitcoin (BTC) që ngjitet sot mbi shenjën prej $ 10,000 dhe dhjetë altcoins më të lartë në CoinMarketCap që vijojnë duke qenë uniformisht në të gjelbër.

Që nga rënia e tregut në fund të janarit dhe një rënie e lehtë në fillim të shkurtit, tregu i përgjithshëm po tregon një rritje të ngadaltë, me një total të tregut rreth 470 miliardë dollarë.

BTC goditi shifren 10,000 $ sot për herë të parë që kur ai zbriti nën 7,000 dollarë në fillim të shkurtit. Bitcoin aktualisht është duke tregtuar në $ 10,010.00, duke rritur 6.8%

Ethereum (ETH) gjithashtu ka qenë në rritje të vazhdueshme, duke thyer dhe duke qëndruar mbi 900 dollarë për herë të dytë që nga 6 shkurt. ETH është rritur pothuajse 1.4% gjatë një periudhe 24-orëshe, duke tregtuar rreth 927 dollarë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0