Berisha për Thaçin: Gjarpërit iu pre bishti por duhet shtypur koka!

Berisha për Thaçin: Gjarpërit iu pre bishti por duhet shtypur koka!

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të jashtëm të Shqipërisë nga ana e presidentit aktual Ilir Meta. Berisha ka thënë se ky veprim i presidentit ia ka treguar vendin gjrpërit duke aluduar në presidnetin e Kosovës Hashim Thaçi, pasi sipas Berishës, emrimi i Cakajt ishte bërë me ndikimin e këtij të fundit.

Postimi i plotë i Berishës në Facebook:

Gjarperit iu pre bishti por duhet shtypur koka!

Nje goditje e merituar per flamurtaret albanofob te Serbomadhise!

Te dashur miq, refuzimi me dekret i Presidentit te Republikes per te emeruar minister te jashtem te Shqiperise te propozuarin e Zografit bis, çirakun e argatit in chef, Baton Haxhiut ishte nje goditje e merituar e flamurmbajtesve albanofob te projektit te serbomadhise ne Tirane dhe ne Prishtine.

Por me kete akt, shqiptaret duhet te jene te vetedijshem se gjarperit ne Tirane dhe Prishtine, pra me dy koka, iu pre bishti dhe jo kokat. Ato duhen shtypur nje minute e me pare! sb

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0