Bëhuni gati: Rikthehen reshjet dhe acari, priten vërshime

Bëhuni gati: Rikthehen reshjet dhe acari, priten vërshime

Gjatë javës në vijim, vendi ynë pritet të goditet përsëri nga moti i ligë i cili pritet të përcillet nga reshjet e shumta të shiut, por edhe borës.

Meteorologu Sherif Gosalci, në një postim të tij në Facebook është shprehur se “Reshjet që në fillimjave do të jenë të shiut, mbasditen e së mërkures dhe të enjtes do të shëndrrohen edhe në reshje bore të intenzitetit mesatar e herëherë edhe në formë rrebeshesh.”

Sipas tij, pritet që të ketë edhe vërshime për shkak të reshjeve të shumta që priten gjatë kësaj jave.

Statusi i plotë:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0