Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë kundër rrëzimit të qeverisë

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë kundër rrëzimit të qeverisë

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i bashkohet protestës që do të mbahet sonte në orën 20:00, e cila bëhet kundër mocionit të LDK-së për rrëzimin e Qeverisë, raporton EkonomiaSot.

Ajo ka lënë të kuptohet se e kundërshton ndërhyrjen e disa politikanëve në punën e mirë që po bën qeveria me menaxhimin e situatës emergjente në vend.

“Mezi po pres deri në orën 20:00 që t’iu bie tenxhereve dhe fërtereve këtu në Prishtinë” ka thënë Alison Kosnett.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0