Avdullah Hoti kundërshton propozimin e Ramës

Avdullah Hoti kundërshton propozimin e Ramës

Shefi i grupit parlamentar nga Lidhja Demokratike e Kosovëa, Avdullah Hoti, ka thënë se propozimi i kryeministrit të Shqipërisë  Edi Rama për një president të përbashkët ndërkombëtar për Kosovën dhe Shqipërinë, është mungesë respekti nga ana e vet Ramës. EkonomiaSot.com

Kështu u shpreh Hoti  në  llogarinë e tij në rrjetin social Facebook.

Postimi i plotë i Hotit:

“Propozimi i Edi Rames per president mbarekombetar eshte mungese respekti per aspiratat e kosovareve per shtet te pavarur, te integruar ne BE dhe NATO” (sic.), ka shkruar Hoti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0