Author: Ekonomia Sot

1 2 3 15 30 / 421 POSTS
Gjykata Kushtetuese do të trajtojë kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje në lidhje me kushtetutshmërinë e Dekretit të Presidentit për të mandatuar Avdulla [...]
Përderisa IKSHP po bën maksimumin duke testuar rastet e kontaktit dhe ato me simptoma, sfida më e madhe mbetet testimi dhe izolimi i personave që jan [...]
Kryesia e Kuvendit para pak minutash ka vendosur që të mbahet seanca për mocionin e rrëzimit të Qeverisë. Votimi ka qenë 4:2 në favor të mbajtjes. [...]
Në një postim në Facebook, Abdixhiku ka falenderuar votuesit e tij duke thënë se është hera e dytë që ai merr 20 ca mijë vota. Por ajo që bije në [...]
Në redaksinë e Koha.net ka telefonuar një i burgosur nga Burgu i Dubravës i cili ka dashur të mbetet anonim (emër i njohur për redaksinë), për të dhë [...]
Rrustem Mustafa, i cili aktualisht mban pozitën e këshilltarit të Presidentit Thaçi, në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në Agjencinë Anti-Korrupsio [...]
Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë në dorëheqje të Kosovës, Valdrin Lluka ka njoftuar të hënën se është takuar me zyrtarë të Bankës Evropiane [...]
Këshilli drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka përfunduar takimin ku është votuar që të bëjnë koalicion parazgjedhor me PSD-në. Kështu t [...]
Shumë prej nesh u befasuan vitin e kaluar kur në deklaratën e përvjetshme të pasurisë që dorëzohet në Agjencinë Anti Korrupsion, deputeti Memli Krasn [...]
Së fundmi qeveria shqiptare ka propozuar një projektligj për mënyrën sesi mund të fitohet shtetësia shqiptare. Ky projektligj ka zgjeruar mundësitë e [...]
Skandalet brenda Policisë së Kosovës nuk kanë të ndalur. Vrasje, dhunime e plagosje janë vetëm disa prej incidenteve në të cilat janë përfshirë zyrta [...]
Instituti i njohur slloven, IFIMES, që analizon gjendjen në Lindjen e Mesme dhe në Ballkan, ka shkruar një shkrim për situatën në Kosovë pas zhvillim [...]
Më poshtë gjeni shkrimin e një kandidateje për studime në degën e mjekësisë, Gresa Berisha, e cila në mënyrë briliante e përshkruan ndjenjën që ka ri [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë se dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit ishte e pa konsultuar, por jo edhe e papritur. [...]
Nëse ka pasur një akt që është përshëndetur gjerësisht në të gjitha trevat shqipfolëse, është ai i dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Hara [...]
Pak ditë pas kontratës së dyshimtë për lobim të Ministrisë së Integrimit Evropian (MIE), me kompaninë “Madison Global Strategies, LLC”, një kompani t [...]
Gjatë ditës së djeshme, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatë [...]
Ka disa ditë që qytetarë nga i gjithë vendi kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online për heqjen në tërësi të homologimit të veturave. Nisma pë [...]
Qytetarët e vendit kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online që kërkon heqjen homologimit në tërësi. Ata po kërkojnë nga Kuvendi që të ndryshoh [...]
Qytetarët e vendit kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online për t’i dhënë fund monopolit të Devollëve në homologim dhe këtij obligimi në tërës [...]
EkonomiaSot ka siguruar një letër, në të cilën thuhet se kompania EuroLab ka qenë e përfshirë në hartimin e Udhëzimit Administrativ 02/2018 që ka të [...]
Gjatë një interviste të zhvilluar për emisionin Argument Plus të RTV21, i pyetur për temën e homologimit, Kryeministri i vendit ka thënë se homologim [...]
EkonomiaSot ka siguruar një kopje të pasqyrës së të hyrave nga e cila mund të shihet se për vitin 2017 kjo kompani ka përfituar 6 milionë e 144 mijë [...]
Biznesmeni Blerim Devolli që po e çon drejt falimentimit kompaninë publike, Telekom, ka raportuar për kontratën me të para komisionit hetimor për PTK [...]
Aktualisht në Komisionin Hetimor të Kuvendit për çështjen e Telekomit po merr pjesë pronari i kompanisë Dardafone.net, Blerim Devolli. Në pyetjen [...]
Në muajin prill të vitit të kaluar, pa shumë bujë, Pal Lekaj kishte nënshkruar Udhëzimin Administrativ 02/2018 me anë të të cilit mundësohet vazhdimi [...]
Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu, i cili funksionin në kuadër të grupit parlamentar të LDK’së, ka folur për vizitën e ish-presidentit amerikan, Bill [...]
Njësoj sikurse për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ndryshon fjalët edhe sa i përket iniciativës së Gj [...]
Në Beçiq (Budvë) të Malit të Zi është mbajtur Samiti i Guvernatorëve të Bankave Qendrore të Shteteve të Regjionit, të ministrave të financave dhe dre [...]
Lëvizja Vetëvendosje, ka alarmuar për një vendim të qeverisë, lidhur me shpronësimin e një ndërtese në kryeqytet. Sipas Liburn Aliut, për ndërtesë [...]
1 2 3 15 30 / 421 POSTS