Author: Ekonomia Sot

1 2 3 4 5 370 90 / 11073 POSTS
Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borell, ka mirëpritur sanksionet që ShBA ka ndërmarrë për rrjetet korruptive dhe të krimi [...]
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton qytetarët se tashmë aplikimi për Shtesa për Fëmijë në rastet e veçanta do të bëhet përmes platfo [...]
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka emëruar sot gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Emërimi i Jash [...]
Kryetari i fshatit Gllogjan, Mustafë Selmani thotë se dy nxënës dhe shoferi i autobusit që u sulmua sonte janë vrarë. Ai thotë se fëmijët kanë tregua [...]
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku pasi një person ka sulmuar një autbous me armë zjarri, tre persona kanë mbetur të vdekur. [...]
Kryeministri i vendit, Albin Kurti në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive Kosovë-Shqipëri tha se shqiptarët janë njerëz optimist dhe në mot jo të m [...]
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, ka prezantuar tri marrëveshjet e prez [...]
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Blendi Çuçi ka thënë se para sezonës së verës së ardhshme qarkullimi mes Kosovës dhe Shqipërisë do të bëhet pa ndal [...]
Në Elbasan ka nisur mbledhja e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se është kënaqësi të mbahe [...]
Delegacioni i Kosovës tashmë ka arritur në Elbasan, ku edhe ka filluar mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, shkruan Ga [...]
Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me ç ‘rast janë miratuar 34 pika të rendit të ditës. Qeveria ka marrë vendim për të miratuar [...]
Policia e Kosovës po heton një rast në Ferizaj ku një menaxher i një banke ka njoftuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente [...]
Këtë të premte, do të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare, raporton Express Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovë [...]
Qeveria e Kosovës ka nisur mbledhjen e sotme me një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave nga Maqedonia e Veriut të cilët humbën jetën në një aksi [...]
Gazetari nga Shkupi, Agron Shaqiri, ka bërë një përmbledhje për informacionet që dihen deri tash për aksidentin tragjik në Bullgari, ku mbetën të vde [...]
Një aksident tragjik ka ndodhur në Bullgari, ku si pasojë kanë humbur jetën 46 persona, mes tyre 12 fëmijë. Në rrjetet sociale janë publikuar [...]
Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë thirrje që të bojkotohen lokalet ku nuk u shërbehet komuniteteve, teksa ka tre [...]
Një automjet i një kompanie të sigurimeve që transportonte para të bankave, është sulmuar me armë zjarri të enjten në rrugën Gjilan-Prishtinë Mesd [...]
Konkursi i shpallur më 30 tetor të këtij viti për përzgjedhjen e sekretarit të përgjithshëm të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës ka përfunduar. De [...]
Italia është tronditur nga një ngjarje makabre ku një vogëlush shqiptar është vrarë me thikë nga babi i tij monstër. 44-vjeçari Mirko To [...]
Tre persona të pavaksinuar janë të shtrirë në spitalin e Pejës, ku po marrin trajtim. Kështu kanë bërë të ditur nga ky spital. Sipas këtij spit [...]
Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me shumicë votash ka miratuar Projektligjin mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për v [...]
Kirurgu Rifat Latifi është emëruar ministër i Shëndetësisë Këtë e ka bërë të ditur kryeministri Albin Kurti në një konferencë që po mbanë për med [...]
Ambasada Amerikane në Kosovë ka bërë një thirrje rreth raundit të dytë të zgjedhjeve lokale që po mbahen këtë të diel. Përmes një njoftimi në Face [...]
Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi gjatë raportimit në Komisionin për Integrime Evropiane bëri të [...]
Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se vetëm 12 pacientë me Covid-19 janë të hospitalizuar në klinikat për Covid në QKUK dhe [...]
Ka nisur mbledhja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë me ambasadorin e Gjermanisë Jörn Rohde. Në këtë mbledhje do të diskutohet lidhur m [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke marrë pjesë në Forumin e Paqes në Paris krahas disa udhëheqësve të tjerë botërorë. Forumi i Paqes [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka njoftuar se sot është është ekzekutuar pagesa për 2,230 lehona përfituese që kanë aplikuar gj [...]
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve për kandidatët për Asamble Komunale në komunën e [...]
1 2 3 4 5 370 90 / 11073 POSTS