Author: Ekonomia Sot

1 2 3 4 369 60 / 11052 POSTS
Aksioni i Policisë së Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore të Gjilanit për luftimin e dukurive ilegale në Karaçevë të Kamenicës është në p [...]
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka reaguar për mungesën e ngrohjes në Prishtinë. Në reagim thuhet se kjo ka ndodhur për shkak të një rrjedhje [...]
Mijëra persona marshuan në Stamboll kundër varfërisë në vend si dhe për të kërkuar rritjen e pagës minimale. Turqia është nën valën e një krize të rë [...]
Kamber Bulleshkaj u dënua me 17 vite burgim nga Gjykata Themelore në Pejë, pasi u shpall fajtor për vrasjen e A.D. me tetë plumba, në shtator të viti [...]
Qeveria e Kosovës ka marr sot vendim që mjekët e profesorët që punojnë në institucionet publike të futen në kategorinë e zyrtarëve publik që duhet ta [...]
Dje u publikua dokumenti i ShBA-së mbi sanksionet që ata i kanë bërë personave që lidhen me kriminin e organizuar në veri të vendit. Milan Radojçi [...]
Në mbledhjen inauguruese të Kuvendit të ri Komunal të Komunës së Gjilanit, është betuar kryetari Alban Hyseni. Hyseni është betuar duke thënë se d [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se pasuria e paligjshme në Kosovë është bërë përmes kontratave të korruptuara, duke shtuar se ka pasur f [...]
Organizata Botërore e Shëndetësisë  ka paralajmëruar  qeveritë dhe njerëzit për përhapjen e variantit Omicron, duke theksuar se përhapja e [...]
Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borell, ka mirëpritur sanksionet që ShBA ka ndërmarrë për rrjetet korruptive dhe të krimi [...]
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton qytetarët se tashmë aplikimi për Shtesa për Fëmijë në rastet e veçanta do të bëhet përmes platfo [...]
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka emëruar sot gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Emërimi i Jash [...]
Kryetari i fshatit Gllogjan, Mustafë Selmani thotë se dy nxënës dhe shoferi i autobusit që u sulmua sonte janë vrarë. Ai thotë se fëmijët kanë tregua [...]
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku pasi një person ka sulmuar një autbous me armë zjarri, tre persona kanë mbetur të vdekur. [...]
Kryeministri i vendit, Albin Kurti në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive Kosovë-Shqipëri tha se shqiptarët janë njerëz optimist dhe në mot jo të m [...]
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, ka prezantuar tri marrëveshjet e prez [...]
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Blendi Çuçi ka thënë se para sezonës së verës së ardhshme qarkullimi mes Kosovës dhe Shqipërisë do të bëhet pa ndal [...]
Në Elbasan ka nisur mbledhja e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se është kënaqësi të mbahe [...]
Delegacioni i Kosovës tashmë ka arritur në Elbasan, ku edhe ka filluar mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, shkruan Ga [...]
Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, me ç ‘rast janë miratuar 34 pika të rendit të ditës. Qeveria ka marrë vendim për të miratuar [...]
Policia e Kosovës po heton një rast në Ferizaj ku një menaxher i një banke ka njoftuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente [...]
Këtë të premte, do të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare, raporton Express Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovë [...]
Qeveria e Kosovës ka nisur mbledhjen e sotme me një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave nga Maqedonia e Veriut të cilët humbën jetën në një aksi [...]
Gazetari nga Shkupi, Agron Shaqiri, ka bërë një përmbledhje për informacionet që dihen deri tash për aksidentin tragjik në Bullgari, ku mbetën të vde [...]
Një aksident tragjik ka ndodhur në Bullgari, ku si pasojë kanë humbur jetën 46 persona, mes tyre 12 fëmijë. Në rrjetet sociale janë publikuar [...]
Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë thirrje që të bojkotohen lokalet ku nuk u shërbehet komuniteteve, teksa ka tre [...]
Një automjet i një kompanie të sigurimeve që transportonte para të bankave, është sulmuar me armë zjarri të enjten në rrugën Gjilan-Prishtinë Mesd [...]
Konkursi i shpallur më 30 tetor të këtij viti për përzgjedhjen e sekretarit të përgjithshëm të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës ka përfunduar. De [...]
Italia është tronditur nga një ngjarje makabre ku një vogëlush shqiptar është vrarë me thikë nga babi i tij monstër. 44-vjeçari Mirko To [...]
Tre persona të pavaksinuar janë të shtrirë në spitalin e Pejës, ku po marrin trajtim. Kështu kanë bërë të ditur nga ky spital. Sipas këtij spit [...]
1 2 3 4 369 60 / 11052 POSTS