Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga Covid 19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 670 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 54 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftiin e IKSHPK’së

E rastet e reja sipas IKSHPK’së vijnë nga këto komuna:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0